training001

Her yıl yapılması gereken ve şirket yararına olan ‘yılsonu çalışmaları’ gelişme sağlamak isteyen firmalar için oldukça önemlidir. Bu çalışmalarda bitirmekte olduğunuz yıl için notlar çıkarmalısınız ve yaptığınız faaliyetleri gözden geçirmelisiniz yani sürekli kendini tekrarlayan bir firma olmamalısınız.

Bu anlamda yılsonlarında yaptığınız toplantılar büyük önem taşımaktadır. Çıkardığınız notlar ise önümüzdeki yıl için dikkat etmeniz gereken hususlar anlamında faaliyetlerinize olumlu anlamda etki etmeli ve yön vermelidir.

Böylece önceki yılda karşılaşılan problemleri tekrarlamamış olursunuz ve gelişme sağlayabilirsiniz.

Toplantılarınızda bir sonraki yıl için projeler hazırlarken, bu projelerin arasında promosyonlara da yer vermelisiniz. Tüketicileri kendinize çekmek için özendirici çalışmalar yapmanız firmanızı olumlu anlamda etkilemektedir.

Bunu zaten bir önceki yıldan bilmeniz gerekir. Yalnız önümüzdeki yıl için yapacağınız çalışmalarda dikkat etmeniz gereken noktalarda bulunmaktadır.

Mesela; geçen faaliyet döneminde ki yaptığınız çalışmaların birebir aynısını yapmanız size herhangi bir şey kazandırmaz. Tam aksine olduğunuz yerde sayarsınız.

Geçmiş yıllarda da görülenden yola çıkarak aynı faaliyetleri gösteren ve kendini tekrarlayan firmalar hiçbir zaman tüketicilerin ilgisini çekmemektedir. Tam tersi durumda yani her dönemde yeni çalışmalar yapan ya da özendirici projeler hazırlayan firmalar ilgi odağı olmaktadır.

Yenilikçi anlayışında olan firmalar diğer rakiplerine oranla daha çok kazanç sağlarlar, daha çok ün salmış olurlar ve karlılıkları daha yüksek oranda olurlar.

Bu durumu sağlayabilmek için personellerinizle birlikte yeni proje arayışlarında olmalısınız.