1477901_623633894361377_1416221408_n

Yılsonu yaklaştıkça sonuna gelinen yıl içerisinde yapılmış tüm çalışmaları gözden geçirmek gerekir ve bir sonraki yıl neler yapmamız gerektiği konusunda bilgi sahibi olmamız ve hazırlık yapmamız gerekmektedir.

Bu nedenle yılsonu çalışmalarıbüyük önem taşımaktadır. Bir yıl boyunca elde edilen veriler ve tecrübeler değerlendirilecektir.

Geleceği planlamak ve stratejileri belirlemek için oldukça yararlı bir çalışma olmaktadır. Strateji ve planlar belirlenirken birkaç temel işlemleri de gerçekleştirmek faydalı olmaktadır.

Yılsonu çalışmaları çerçevesinde yapılması ve dikkat edilmesi gereken işlemler başlıca şu şekildedir; büyüme planları ve stratejileri belirlemelisiniz.

Firmanızın büyüme hızını artırmak ve çok daha sağlam temeller üzerinden hareket edebilmeyi sağlamak için plan ve stratejilerin hazırlanması gerekmektedir. İleri ki zamanlarda firmanızı ve kendinizi görmek istediğiniz konuma ulaşabilmeniz için planların ve stratejilerin önemi çok büyük olmaktadır.

Önümüzdeki yıl içerisinde büyüme tahminlerinize oranla bütçe hesaplamaları ve belirlenen hedef ya da hedeflere ulaşmanızı sağlayan adımlar atmanız yararınıza olacaktır.

Gelir ve gider dengenizi oluşturarak var olan açıklarınızı minimum sürede tamamlamanız gerekmektedir. promosyonlar yapacaksanız bunu çok daha önceden düşünmeli ve buna göre ayarlamalar yapmanız gerekir.

Raporlar hazırlayarak mali tablolarınızla performansınızı ölçmeli ve aynı oranda adımlar atmalısınız.

Bu raporlar merkez kasanızın durumunu öğrenebilmek için de oldukça önemlidir. Atacağınız adımları ya da yapacağınız projeleri çok daha önceden kestirebilmeniz için kasa durumunuz, mali tablonuz ve raporlarınız büyük önem taşımaktadır.