promosyon2

Ticari faaliyetlerini sürdüren şirketlerin, firmaların, işletme ve kobilerin tercih etmiş olduğu promosyon ürünleri reklam yöntemi son yıllarda daha da önem kazanmıştır. Ekonomik bir reklam seçeneği olmasının yanında müşterileri de memnun etmesi nedeniyle genel anlamda ilgi gördüğünü gözlemliyoruz. Firmaların yıl sonuna doğru yeni yıl hazırlıkları için hazırlatmış olduğu promosyon ürünleri ile geniş kitlelere ulaşma amacı taşıdıkları biliniyor. Geçmişten günümüze uygulanan bu reklam yönteminin uzun vadede pek çok faydası olduğu biliniyor. Promosyon sattırır hangi şartta ve koşulda olursa olsun.

 

Yıl sonu çalışmaları Hangi Ürün Gruplarından Oluşuyor?

Pazarlama tekniğinde tercih edilen ve yapımı gerçekleştirilen pek çok ürün türü bulunuyor. Satış hacmini yükselitp müşteri deneyimlerini artırabilmek adına tercih edilen pazarlama taktiği oldukça güzel neticelerle karşılaştırıyor.

 

Tercih Edilen Ürünler

Promosyon Defterler: Her sayfasında logo baskısı ve teknik bilgiler bulunan ürün gruplarıdır. Defter aralarında ürün tanıtımları bulunur ve sıkça tercih edilir.

 

Ajanda: Günlük, haftalık ve de yıllık olarak yaptırılan ajandalar her evde her ortamda ihtiyaç bulunan unsurlardır. Önemli bir promosyon ürünü olarak karşımıza çıkan ajandaların marka kalıcılığını sağladığı belirtiliyor.

 

Yapışkan Notlar:

Son yıllarda ciddi manada ilgi görmeye başlayan yapışkan notların yıldızı parlamıştır. Sayfalarına yapılan logo baskıları ile reklam elde edilir. Sert ya da karton kapaklı türleri bulunmaktadır.

 

Türkiye Karayolları Haritası:

Hemen her araçta bulunması gereken unsurlardan bir tanesidir. Bir kısmı karayolları haritasını bir kısmı ise firmaya ait reklam bileşenlerini içerir.

 

Usb Bellek:

Bilgisayar kullanıcılarının her an ihtiyaç duyacağı unsurlardandır. Usb üzerine yerleştirilen reklam bileşenleri ile geniş kitlelere ulaşılabilir.

 

Okul Setleri:

Okul döneminde olan çocuklar için hazırlatılan okul setleri çocuğun gittiği her yerde reklamınızı yapar.

 

Bakıldığı zaman gerçekleştirilen promosyonların her birinin bir hikayesi olduğu görülmektedir. Kısa zamanda binlerce kişiye ulaştıran ekonomik yöntemlerden biri olması son yılların gözdesi olmasına neden olmuş durumda.promosyon2