foursquare-astajans

Geçtiğimiz hafta yeni logosu ve uygulamasını tanıtan Foursquare söz verdiği üzere bugün yenilenmiş uygulamasını yayınladı. Sizin neler sevdiğinizi öğrenen ve buna uygun mekan önerilerinde bulunan yeni Foursquare böylelikle check-in işlerini Swarm’a bırakarak bir mekan keşif uygulaması olarak hayatına devam edecek.

Bu sene içinde uygulamasını ikiye ayırarak yoluna Swarm ve Foursquare olarak iki farklı uygulamayla devam edeceğini açıklayan Foursquare, geçtiğimiz haftalarda yeni logosunu yayınlamış ve yenilenen orijinal uygulamasını da kamuoyuna tanıtmıştı.

Foursquare’in bu radikal kararı şaşkınlık yaratsa ve Swarm’a alışamayanlar tarafından eleştirilse de şirket bugün yayınladığınıduyurduğu yeni Foursquare uygulamasıyla artık bir mekan keşif platformu olarak kullanılmak istediğini vurguluyor.

“Zevklerimiz farklı, öyleyse neden hepimiz aynı sonuçları görelim ki?” diyen yeni Foursquare’in en göze çarpan özelliği sizin neleri sevdiğinizi öğrenmesi ve sizi seveceğiniz yerlere yönlendirmesi.

 

Böylelikle uzun uzadıya yorumlar okumaya kalmadan, sizden farklı zevklere sahip kişilerin önerileriyle sevmediğiniz deneyimler yaşamadan sizi doğru ve keyif alabileceğiniz yerlere yönlendirme amacı taşıyan yeni Foursquare’de kendi zevkinize, beğendiğiniz yerlere ve güvendiğiniz arkadaşlarınızın, uzmanların tavsiyelerine göre yenilikler bulmanız olası.

Bugün itibariyle yeni versiyonunu App Store ve Google Play’den indirebileceğiniz Foursquare’e alışmamız ne kadar zaman alacak bilinmez ama eğer Foursquare’i sadece check-in yapmak ve arkadaşlarınızın check-in’leri takip etmek için kullanıyorsanız Swarm’ı yüklemekten başka çareniz yok.