web-tasarim

İnternet sitelerinin son yıllarda önem kazanmasının ardından sıkça sorulan sorular arasındaki yerini almıştır. Günümüzde hizmetlerini sürdüren kurumlardan tutun da bireylere kadar hemen herkesin kurumuna ya da kendine ait bir web sitesine sahip olduğunu görüyoruz. Son yılların modern pazarlama yöntemlerinden biri olması nedeniyle hemen herkes için önem arz eden bir reklam yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Web sitesi tasarımı yapan ajansların durmaksızın çalışmalarını sürdürmesi ne denli ilgi gördüğünü de net bir şekilde ortaya koymakta.

web-tasarim

Web Siteleri Nasıl Olmalı?

 

Özgün Tasarım:

İnternet üzerinde yeterince birbirini taklit eden tasarım bulunuyor. Sizin firmanız bunlardan biri olmamalı. Tamamen özgün ve sadece firmanıza özel olarak tasarlattığınız bir tasarım size avantaj sağlayacaktır. Bu bakımdan özgün tasarıma ihtiyacınız olacak.

 

İçerik:

İnternet sitenizin müşteri temsilcisi durumunda olduğunu unutmamalısınız. Siteyi ziyaret eden bir internet kullanıcısının bu aşamada sorabileceği sorular, kafasına takılan detaylar ve teknik bilgilerin tamamı internet sitenizin ilgili bölümlerinde olmalıdır.

 

Erişilebilirlik:

Belki de en önemli etmenlerden bir tanesidir “erişilebilirlik”. Tarayıcının adres satırına firmanızın domain ismi yazıldığında site hızlı bir şekilde açılmalıdır. İnternet kullanıcıları web sitelerini beklemekten pek hoşlanmaz ve sayfayı kapatıp çıkar. Siz de potansiyel müşterilerinizi kaybetmiş olursunuz.

 

Arama Motoru Optimizasyonu:

Son yıllarda şirketlerin milyonlarca lira harcadığı bir husus haline gelmiştir. Sektörel kelimelerde ilk sayfada ilk sıralara oynamak isteyen şirketlerin bu konuda tonla para döktüğünü görüyoruz.  Arama motoru optimizasyonu yapılmayan bir internet sitesi boş bir eve benzer. Hiçbir anlam ifade etmez.

 

Gerek kurumsal kimlik çalışması gerekse özel çalışmalarla elde edilecek olan internet sitelerinin pek çok işlevi vardır. Günümüz dünyasında her firmanın, her işletmenin kurumuna ait bir sitesinin olması önemli etmenlerden.