web-tasarim-yeni-trend-responsive-design1-980x624

İnternette bulunan web sitenizi herhangi bir masaüstü bilgisayar üzerinde oluşturma esnasında, ziyaretçilerinizin çoğunun web sitenizi cep telefonlarından olacağını unutmamalısınız.

Ziyaretçilerin en kaliteli kullanıcı tecrübesine sahip olması için web sitenizin mobil site özelliğinin olmasından yani herhangi bir mobil cihazda doğru biçimde yüklenmesinden ve görüntünün düzgün, kalite olduğundan emin olmalısınız.

Aksi durumlarda yani dikkat edilmezse eğer en baştan düzeltmek ya da hata aramak zorunda kalırsınız. Buna sebep olmamak için sitenizi oluştururken kaliteye önem vermelisiniz.

sosyal medya platformu üzerinde de aranan ve kolay bulunan bir web siteye sahip olmak size oldukça fayda sağlayacaktır. Ayrıca web sitenizin mobil site özelliğinin olduğundan emin olabilmeniz için; web sitenizde bulunan sayfaların mobil uyumlu olup olmadığını görüp kontrol edebilmek için ‘mobil uyumluluk testi’ uygulamanız gerekmektedir.

Çıkan sonuçların size büyük yardımı olacaktır. Web sitenizde şablonlar, tasarımlar ve temalarla oluşturabilmek için içerik yönetimi sistemi ya da barındırma sağlayıcınızın gösterdiği bir platformu kullanmaktaysanız yazılımın ya da platformun yazılımınızı özelleştirme eğiticileriyle listelenme durumunu kontrol etmelisiniz.

Her eğiticide web sitenize uyumlu hale getirebilmeniz için yardımcı hususlar bulunmaktadır.

Ayrıca sosyal medya platformunda da aynı şekilde uyum olduğunu görmekteyiz. Buna istinaden siz de web siteniz içerisinde bu uyuma dikkat ederseniz kullanıcıların dikkatini çekecektir ve göze hoş görünecektir.

Ziyaretçilerinize oynatılmayan içerik göstermek yani sunmak gibi hatalardan kaçınmalısınız.