timthumb

Twitter, sosyal medya fenomenlerinin markalarla etkileşimini sağlama hizmeti veren Niche’i satın aldı.

Sosyal medya fenomenleri ile 100′ün üzerinde marka ve ajans arasında aracılık hizmeti vere ücretsiz platformNiche Twitter tarafından satın alındı. 2013 yılında kurulan ve geleneksel yollar dışında mesajını tüketicileri ile buluşturmak isteyen reklamverenler ile fenomenler arasında iletişim kuran platform, markalı içeriklerin fenomen ve marka takipçileri ile buluşmasını sağlıyor.

Twitter’ın platform sahiplerine; çalışanları elde tutma maliyeti de dahil, Niche’in nakit ve borsa değeriyle birlikte önemli miktarda ödeme yapacağı öne sürülüyor. Tahmin edilen rakam 30 milyon dolar ile 60 milyon dolar arasında değişiyor.

Twitter Ürün Yönetimi Direktörü Baljeet Singh anlaşmayı duyurduğu blog yazısında: “Niche geçtiğimiz yıl boyunca hem Twitter hem de Vine için en önemli iş ortağı oldu. Şirket gelişen teknoloji ve çok platformlu analiz programlarıyla birlikte, bu yaratıcı topluluğun doğrudan dünyanın en büyük markaları ile iletişim kurmasını sağlayarak, yaratıcı ekonominin yükselmesine yardımcı oldu.” sözlerine yer verdi.

Twitter’ın Niche’i satın almasındaki en önemli etkenlerden biri; Vine’dan önemli bir gelir elde eden Twitter’ın, Vine fenomenleri sayesinde bu geliri yükseltmek istemesi olarak değerlendiriliyor.

http://www.dijitalajanslar.com/twitter-fenomenleri-markalarla-bulusturan-platform-nichei-satin-aldi/timthumb