kurumsal-kimlik-2

Kişilerin kendilerini yansıtan şirketlerini tanıtan veya açtığı mağazaları aksiyonları gösteren hemen hemen her gün bize ulaşan kataloglar broşürler vardır. Bunların hepsine takip eder bakar ilgimizi çekenleri inceler veya tarihleri kaybolmasın diye saklarız. Fakat bu kataloglar nasıl hazırlanıyor ne kadar emek veriliyor bunları pek bilmiyoruz bunları incelememiz bize yardımcı olacağı gibi aynı zamanda bizimde işimize yarayacak bilgilerdir.

Bu sektörle ilgili olarak veya bazı bilgiler alıp sektörün alanlarını incelemek gerekirse. katalog tasarım başlıca tasarımlardandır birçok şekilde tasarım vardır.  Bu tasarımların alt yapısında grafik önemlidir grafik başlı başına yükü taşıyandır. Bu nedenle tasarımı olmayan grafiği eksik olan bir katalog kimsenin başlı başına karşısına çıkamaz. Kataloglar gibi broşür hazırlama en önemlisi tasarımdır hem daha pratik aynı zamanda daha rahat tasarımlar kullanılmalıdır.

Eğer iyi bir tasarım isteniliyorsa tasarımla grafiğin sergilediği ikili kesinlikle ortaya koyulmalıdır. Broşürde de katalogda da en önemlisi ve ilk adım grafik tasarımıdır. Grafik tasarım başlı başına bir alan olmakta birlikte birçok farklı ara yüzde kullanılmaktadır.

Grafik tasarım ne kadar iyi kullanılırsa karşıdan gelecek olumlu tepkiler o kadar çok yükselecektir çünkü tasarımcının hayal gücü onu en iyi şekle getirecek ve olmayan farklı tasarımları ortaya çıkarması sağlanacaktır. Her iyi tasarımın ardında iyi bir grafikçinin olduğu asla unutulmamalıdır ve bu göz önünde bulundurularak tasarımlar istenilmelidir.