3whza47x6ieu

Dijital baskı yöntemi kullanan firmaların dışında çok daha çeşitli ve teknolojiyle aynı oranda gelişme gösteren, kaliteli işler çıkaran firmalar da bulunmaktadır. Ofset baskı gibi yöntemlerin dışında gelişen teknolojiye ayak uyduran ya da kendine özgü değişik metotlar kullanan firmalar da bulunmaktadır.

Tabela yapan firmalar da kendine özgü sistemler kullanmaktadır. Bunların başında ışıklı tabela sistemi gelmektedir. Bu sistem 50 yılı aşkın bir süredir yapımına devam edilmektedir. Işıklı tabela sistemi adı altında çok çeşitli işlemler de yapılmaktadır.

Işıklı tabela sistemlerinde zemin malzemesi olarak çok farklı malzemeler kullanılır. Türkiye’de 20 yıl önceki zamanda bu sistem demir karkastan oluşan bir kutu içerisine aydınlatma malzemeleri yerleştirilir ve üzerine Pleksi Glass malzemesi konularak reklamlar sağlanmaktaydı.

Pleksi Glass, genel olarak ‘mika’ olarak bilinmektedir. Bu malzemenin en önemli özelliği ışık geçirgenliği olmaktadır. Ayrıca çeşitli kalınlıklarda üretilmektedir ve çok çeşitli renk yelpazesine sahip olmaktadır.

Tabela ya da reklamın ölçülerine göre malzemenin kalınlığını düzgün biçimde seçmeniz gerekir. Seçimi ince yaparsak malzeme soğuktan ya da ısıdan dolayı deformasyona maruz kalmaktadır.

Kısacası tabela ya da reklam yaptırmak istiyorsanız en sık kullanılan sistem yöntemi olarak, ışıklı tabela sistemlerini seçebilirsiniz. Klasik tabela yöntemleri uygulanmaktadır ve hemen hemen her yerde ve her alanda kullanabilirsiniz bu tabela sistemini.

Sektörünüz ne olursa olsun seçimlerinizi düzgün ve kaliteli yapmanızın da ayrı bir önemi bulunmaktadır.