sosyal-medya

Önceleri kısıtlı imkanlarla hizmet veren web platformları web 2.0 , web 3.0 internet teknolojilerinin ortaya çıkmasının ardından ciddi bir modernleşme sürecine girerek oldukça güzel imkanlar sunmaya başlamıştır. Web sitelerin görünümünden tutun da sunduğu online imkanlara kadar hemen her türlü detayın geliştirilmesi insanların online ortam üzerindeki beklentilerine tam manasıyla yanıt vermesine neden olmuş herkesi memnun etmiştir. Online ortamın günümüzde geldiği gelişmiş nokta tartışılmaz gerçekler arasındadır. Özellikle öne çıkan web platformlarının sosyal medya platformları olduğunu görüyoruz.

sosyal-medya

İnsanlara sosyal anlamda bir takım imkanlar tanıyan sosyal medya siteleri gün geçtikçe artan kullanıcı sayıları ile milyarlara erişmeyi başarmıştır. Özellikle global anlamda hizmet veren bu platformların milyarlarca insana hitap etmesi günlük yaşamın sıkça konuşulan konuları arasındaki yerini almasını da sağlamıştır. İnternet ortamı üzerinde yaygın bir şekilde kullanılan bu platformların genel itibariyle kullanıcılarına çok güzel imkanlar tanıdığı görülüyor. İnsanlar oturdukları yerden diledikleri kişiyle bu platformlar sayesinde rahatça iletişime geçiyor.

 

Mobil cihazlardan internet platformlarına girebilme olanağının yaygınlaşmasıyla birlikte pek çok mobil cihaz sahibi internete girmek için mobil cihazları kullanmaya başlamıştır. Buna bağlı olarak da mobil siteler önem kazanmıştır. Site kategorisinde ayrı bir site olarak tanımlamak yanlış bir düşünce olur. İnternet sitelerinin mobil uyumlu hale getirilmesi formatını kapsar. Çağımızın vazgeçilmezleri arasındaki yerini çoktan almış durumdadır.