sosyal-medya

İnsanların sosyal dürtü ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek, çevrelerindeki insanlarla iletişime geçip paylaşımda bulunabilmek adına ziyaret etmiş olduğu platformlara verilen genel isimlerdir. Son yıllarda kullanım oranlarında ciddi bir artış olduğu gözlenmektedir. İnternet kullanım süresinin ülkemizde ve tüm dünyada geniş oranlara ulaştığını bilmekteyiz. İnsanların hemen her türlü ihtiyacını online ortam üzerinden karşılandığı düşünüldüğünde online platformların ne denli ilgi gördüğü de gözler önüne serilmiş olcaktır. Bilgi tüketiminin gün geçtikçe katlandığı son yıllarda online ortamın önem kazanması şaşırılacak bir durum olmaktan çıkarak doğal karşılanmıştır.

sosyal-medya

Sosyal medya platformlarının her birinin kendi hizmet alanına uygun olarak çeşitli online imkanlar sunarak sınırsız bir iletişim vaat etmesi bu aşamada pek çok kişiyi memnun edici etmenler arasındaki yerini almasına neden olmuştur. Fotoğraf, düşünce, resim ve daha pek çok unsuru paylaşma imkanı tanıyan sosyal medyasiteleri son yılların en çok tercih edilen platformları arasında. İnternet ortamı üzerinde her geçen gün yeni bilgiler görüyor yeni şeyler öğreniyoruz. Eskiden kütüphanelere gidilerek öğrenilen pek çok ansiklopediden tutun da günlük yaşam bilgilerine kadar geniş bir bilgi sunan sanal ortam her bakımdan memnun ediyor.

 

Son yılların gündemi haline gelen husus ise; mobil site olmuştur. Mobil cihazların teknolojik gelişmelerin etkisiyle akıl almaz bir noktaya gelerek bir telefondan çok daha fazlasını sunmaya başlamasıyla insanlar cep telefonlarından internete girmeyi başlamış bulunmaktalar.