sosyal-medya1

Sosyal medyanın ne için kullanılacağı kullanıcı kitlesinin amacına göre şekillenmektedir. Hemen her türlü amaç için kullanılabilen bu platformların gelişmiş yapıları ile kullanıcı beklentilerini karşıladığını bilmekteyiz. Reklam, sosyal çevre, iletişim ve daha pek çok amaç uğruna kullanılan internet platformları bu bağlamda insanları memnun etmeyi başarmış bulunmaktadır. Bundan 10 yıl öncesinde tüm bu amaçların gerçekleştiği bir internet platformu fikri insanlara söylendiğinde fikri ortaya atan bireylere “deli” gözüyle bakılmaktaydı fakat; son yılların teknolojileri ile insan aklının alamayacağı gelişmeler ortaya kondu.

sosyal-medya1

Milyarlarca kullanıcıya ulaşan sosyal medya siteleri üzerinde şirketlerin pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmemesi pek de akıllıca bir hareket olmazdı sanıyoruz. Buna bağlı olarak şirket ve işletmelerin firma ve ürünlerini tanıtabilmek adına bu ortamlar üzerinde kurumsal anlamda yer alarak kendi gruplarını kurdukları, yüksek üyeli gruplarda reklamlarını yaptıklarını görüyoruz. Hangi sektör olursa olsun hedef kitleye doğrudan ulaştıran platformların yediden yetmişe herkese hitap etmesi pazarlama faaliyetlerinin etkili olmasını sağlıyor. En küçüğünden en büyüğüne bir moda akımı haline gelmiş olan bu platformlar üzerinde her türlü içerik ve bilgi bulunabiliyor. Buna bağlı olarak da geniş kitleler tarafından ziyaret edilen platformlar ortaya çıkıyor.

 

İnternet üzerinden kesintisiz olarak hizmet veren hemen her türlü web sitesinin bilgisayarların yanı sıra tabletler, mobil cihazlar ve konsollardan da ziyaret edildiğini görmeye başlamış bulunuyoruz. Bilgisayardan sonra en çok tercih edilen yöntem mobil cihazlarla internette gezinme. Bu durum mobil sitelerin ortaya çıkmasını sağlamıştır.