a282bac6-c40c-4481-a091-a09e497a265d

Bundan yıllar öncesine bakarsak, reklam araçları sınırlı yerlerdi. Fakat şuan; son derece gelişmiş ve gelişmekte olduğumuz için, hemen her yerde reklam ajansı firmaları reklamlar, vermektedir.

Yeni çıkardığınız ürünü, eskiden olsa yalnızca çevrenizdeki insanlar reklamını yapıp çevrenizdeki insanlarda çevresindeki insanlara, anlatarak yapılan reklamlardı. Ve bu böyle bir döngü halinde, ilerlerdir.

Teknoloji çağın nimetlerinden olan reklamların gelişmiş olmaları, reklam amaçlarını daha iyi ortaya koymaya yaramış ve daha çok satış elde ettirmiş olmasıyla beraber reklam ajansı firmaları kendi bünyelerinde de ciddi gelirler, elde etmişlerdir.

Teknoloji çağının gelişmesiyle birlikte, toplumdaki çoğunluk internet ortamına yöneldikleri için, radyo ve televizyona olan ilgi azalmış ve oradaki reklam kazançlarını internette olan reklam kazançları, ikiye katlamıştır. Ve daha gelişmekte olan internet; her alanda diğer yayın araçlarını, geride bırakmış ve daha çok geride bırakacağa, benziyor.

Reklamların ilk çıkış tarihler 68’li yıllara dayanmaktadır.

İlk olarak tam bir reklam gibi çıkmamış ve birkaç denemek için yayın yapılmıştır. Daha sonrasında gelişenreklam ajansı firmaları, o yıllardan günümüze kadar epey yol kat etmiş ve önemli bir yere, oturmuştur.

Gelişme konusunda fazla zaman kaybetmeyen reklamlar, amaçlarına kısa sürede ulaşmışlardı ve çıktığı günden bu yana reklam firmaları; seyircilerinin, okuyucularının, dinleyicilerinin, en güzel bir şekilde çekmeyi başarmıştır. Reklam yapılırken sadece görüntüye değil, ses olarak da kulağa hitap etmesi, gerekmektedir…