cekim-teknikleri-2

Bir durumun, ürünün tanıtılmasında oldukça fazla kullanılan reklam, kişilerin kitlendiği odak noktasından çıkarıp başka bir odak noktasına geçilmesini sağlamaktadır. Özellikle günümüz de film tanıtımlarında oldukça fazla reklama rastlamak mümkün olmaktadır.

Reklam filmi çekimlerin de günümüze bakacak olursak tüm yeni teknolojilerden yararlanılarak yeni eserlerin ortaya çıkarıldığına tanık olmaktayız.

Özellikle bilgisayar ortamında animasyon olarak hazırlanan reklam filmleri ne kadar kişilerin ilgisini daha kolay çekmeyi başarsa da bir o kadar da bütçe yönünden kişileri sarsan boyutlarla karşılaşıldığı bilinmektedir.

reklam filmi çekimin de hazırlanan senaryo hedef kitlenin ne çok yukarısında ne de çok aşağısında olmamasına özen gösterilmelidir. Özellikle metin yazarlarına burada fazlaca iş düşmektedir.

Reklam filmin de sadece senaryo ve yönetmenle iş bitmiyor arka planda çalışan bu işe emek harcayan oldukça fazla kişinin bulunması bütçenin de ona göre hesaplanması gerektiğine dikkat çekmektedir.

Her yaş grubuna hitap eden animasyon filmleri günümüzde severek izlenen film türleri arasında yerini almaktadır. Animasyon film yapma doğru senaryo ile doğru karakterlerin bir araya getirilmesiyle biten bir iş değildir.

Özellikle animasyon filmlerin de seçilen mekanın arka planın kurguya uygun olması gerekmektedir. Karakterlerin rahat bir şekilde hareket ettirilmesi de sağlanmalıdır.

Çoğunlukla bilgisayar ortamında yapılan filmlere bakacak olursak fazlaca emek, zaman ve bütçeye yer verilmesi gerektiği bilinmektedir.

Bu yüzden işin doğru ellere teslim edilip iyi bir iş çıkarılmasını izlemek yeterli olacaktır