eva-toefl-continue-02

Bir ürünün tanıtılması için iyi bir reklama ihtiyacı elbette ki vardır. Ama reklam filmi çekimindemarkalarının reklam için ayırdıkları bütçe de oldukça önemlidir.

Önemli olan kısımlardan biri olan bütçe doğru hedef kitlesi saptanarak çekilirse oldukça fazla kişiye sesleneceği garantidir.

Bir reklam filminde tercih edilen hedef kitleye sesin duyurulması durumun en temel amacıdır. Reklam filmlerinin akılda kalıcı bir şekilde tasarlanması gerekmektedir.

Uygun bütçeli çekilen reklam filmleri yarattığı etki beklenilen hedef kitlesine ulaşım sağladığı için yüksek bütçeli reklamları geri de bırakabiliyor.

Doğru bir reklam filmi için de iyi bir ekip en önemli unsurlar arasındadır.  Başarılı bir reklam yazarı müşterinin istek ve düşüncelerini bildiği için reklam senaryosunda kişilere nasıl hitap edeceğini ve müşteri memnuniyetini nasıl ön plana çıkaracağını iyi bir şekilde bilmektedir.

Animasyon film yapma konusunda oldukça fazla kişinin emek harcadığı gözden kaçmamaktadır. Ama bu konu da normal filmlerin çekiminin yanı sıra daha profesyonel kişilerle çalışılmasına gerek duyulmaktadır.

Özellikle kişileri karakterlerin oluşturulmasında önce senaryonun iyi bir şekilde analiz edilerek doğru karakterlere doğru bir hareket ve mimik fonksiyonlarının eklenmesi senaryonun doğru bir şekilde izleyicilerle paylaşılmasını sağlayacaktır.

Özelikle bu konu da pek çok sanatçı devreye girmektedir. Karakterlere uygun ses kayıtlarının yapılması da atlanmayacak kadar önemli bir konudur.

Bilgisayar ortamında çizilen karakterlerin 3 boyutlu ortama taşınması da sağlanmalıdır.