reklam_ve1

Bir ürünü insanlara tanıtmak için kullanılan yöntemlerden biri de televizyon reklamlarıdır. Özel bir ekiple çalışmalar sürdürülerek yeni bir markanın ürününü ya da bir markanın farklı bir ürününü tanıtmak için reklam filmi çekimi yapılmaktadır.

İyi bir tanıtım için senaryo, yönetmen, kamera çekimi, seslendirme, müzik ve tüm ekipmanların özenli bir şekilde seçilmesine özen gösterilmesi gerekmektedir.  Bir reklam filmi için günümüz teknolojisinin 3 d kalitesin de çekim sağlanarak animasyonlu ve efektli görüntülerin hazırlanması da sağlanabilmektedir.

Bir ürünün tanıtımı için en önemli olan kısım dekor, ürünün iyi bir şekilde tanıtılması ve kişilerin dikkatini çekebilmesi için iyi bir şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.

Günümüz de çocukların en çok dikkatinin çeken çizgi filmlerin yapılmasında kullanılan animasyon filmlerin de son teknolojinin getirilerinden de faydalanarak çekilmesine özen gösterilmektedir. Animasyon film yapma yapılmasını konusunun ardında olan bilimdir.

Günümüz de klasik bir yöntem kullanılarak çizgilerin ardı ardına birleştirilerek hareketler oluşturuluyor. Böylelikle karelerin uzun uzaya birleşmesiyle bir animasyon filminin yapılması sağlanmaktadır.

Örneğin Köpekbalığı Hikâyesin de 120.000 karenin birleştirilerek filmin yapıldığı bilinmektedir. Film çekilirken fazlaca yöntem kullanılmaktadır.

Bu yöntemlerden biri de CelAnimation, bu yöntemle yarı geçirgen basit bir kare arka planın üzerine yerleştirilerek her defasında arka planların çizilmesi zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Bu hem zaman hem de görüntülerin sabit kalmasını sağlayabilmektedir.