orta

Bir ürün tanıtımlarında metin yazarları, yönetmenler ve senaristlerin ürettikleri kurgular sayesin de bir reklam filmi çekimi sağlanabilmektedir. Bir reklam filmin de ürünlerin iyi tanıtılmasının baş amacı hedef kitleye iyi bir şekilde hitap edebilmektir.

Her reklam filmi için özel bir ekibin hazır olması gerekmektedir. Özel bir senaryo yazımı ile teknik ekipmanların kiralanması, çekim hizmetlerin, post prodüksiyon hizmetleri ve dijital kurgu hizmetlerinden yararlanılarak güzel bir reklam filminin çekilmesi olanağı sağlanabilmektedir.

Bazı çekimler de GreenScreen teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknoloji de çekilen bir ürünün ya da oyuncunun arka planını komple değiştirilerek başka bir görüntünün sağlanmasına olanak verilmektedir.

Böylelikle ürünlere istenilen görüntü kalitesini verebilmek mümkün olabilecektir.

Animasyon film yapma için kullanılan pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri de Stop Motion yani anlık görüntü tekniğidir.

Gerçek oyma modellerden oluşan maketlerin hareketlerini anlık görüntülerin kayıt altına alınarak art arda hızla geçilerek dinamik bir görüntünün elde edilmesi sağlanabilmektedir.

Günümüz de birçok animasyon filmi yapılmaktadır. Ama bu projeyi hayata geçirmek için dikkat edilerek üç unsur bulunmaktadır. Bunlar gelişim, ön yapım, yapım unsurlarında oluşmaktadır.

Bir animasyon filmin de gelişim için önce bir fikir bulunması gerekmektedir. Özellikle en önemli kısımlardan birisi de taslak bir senaryonun yazılması sağlanmalıdır.

Çizimlere başlanmalı ve karakterlerin oluşumu için pek çok kişi çalışma sağlamaktadır.