timthumb.php

Reklam ajansı firması denilince; akla ilk gelen, oyuncular olur. Fakat iş aslında, göründüğünden de daha büyüktür. Aynı zamanda da, çok kapsamlı bir iştir. Bu sektörde; asıl işi reklamı tasarlayanlar,hazırlayanlar yapsa dahi, göz önünde bulundurulanlar hep oyunculardır.

Bu örnek ne kadar doğru olur bilmiyorum, fakat dizilere bakıldığı zaman; dizi karakterleri arasında, meşhur olmayı amaçlayan bir kız ve reklam ajansı ile başlayan serüveni anlatılır.

Diziler, her ne kadar hayal ürünü olsa da toplumun, aynasıdır. Toplumdan alıntılarla, yazılmıştır. Örneğin; Televizyon programlarında, reklamın iyisi kötüsü olmaz diyerek kendisini ortaya atan insanları, görürüz.

Birçok firmanın; olmazsa olmazıdır, reklamlar. Gözlemlerimizin sonucunda; elde edilen sonuç, reklam ajansının hiçbir zaman bitmeyecek bir işe sahip olduklarını ve sürekli yeni fikirler edinmeleri gerektiğini, görüyoruz.

Çoğu reklam ajansı firmaları; ürünlerin tanıtımını yaparlarken, kendi aralarında tekrar’a düşmüşlerdir. Bir reklam gördüğümüzde, hemen bir benzeri de arkasından gelmiştir hep. Belki de bu sektörde, işler bu şekilde dönüyordur.

Bir firma yeni bir ürünü, çıkartıyor ve diğer firmalar ise; aynı ürünün, daha iyisi için uğraşıyorlar. Aslında aynı ürüne yeni eklentiler yapmak yerine, bambaşka taze fikirler çıkartılsa daha iyi olurdu.

Reklam ajansı firmaları; halk ile firmalar arasındaki bağlantıyı sağlarlar. Aslında bir bağlantı köprüsü olarak ta görülebilir, reklam ajansı firmaları.

Satılan ürün reklam ve alıcı arasında oluşan bu döngünün; en önemli parçalarından birisidir, reklamlar firmaları.