gorseljpg1386924757

Yeni iş kurma sürecinde reklam sektörünü düşünen girişimci bireyleri zorlu bir süreç beklemektedir. Reklamcılık sektörü rekabet dolu bir sektördür. Bu bakımdan ajansı kurmakla iş bitmiyor. Müşterilerinizi sektörden koparıp almanız gerekecektir. Biraz daha açacak olursak; alanında markalaşmış bir ajans olmayı planlayan girişimcilerin sektörde yapacağı çalışmalarla firmasını geniş kitlelere ulaştırması gerektiğini ifade edebiliriz. Bakıldığı zaman hangi şehirde reklam ajansı kurulursa kurulsun yüzlerce rakip ajansın halihazırda hizmet vermeye devam ettiğini göreceksiniz.

gorseljpg1386924757

İnsanların sizi tercih etmesi için farkınızı ortaya koymanız gerekiyor. Bunu gerek hizmetlerinizle gerekse zaman zaman düzenlediğiniz kampanyalar ile yapabilirsiniz. Reklam ajansı açmak için elinizde belirli bir miktarda sermayede gerekecektir. Sektörde pek çok ajans tecrübeniz olabilir fakat; işin içine girdiğinizde henüz öğrenecek çok şey olduğunu göreceksiniz. Ajansı ilk açtığınız günler ve haftalarda doğru düzgün müşteriniz dahi olmayacaktır. Reklam çalışmalarına gereken özeni gösterdiğiniz takdirde ilk 1 yıl içerisinde yoğun bir müşteri kitlesi elde etmiş olursunuz. Bu müşterilerin çoğu zaman sizden hizmet alacağı düşünüldüğünde az çok işlerinizde yoluna girmiş olacaktır. Ajans açmak kolaydır. Asıl mesele sonraki süreçleri planlayıp başarılı sonuçlara ulaştırmak.

 

Reklam ajanslarının durmak tükenmek bilmeyen hizmetleri ile geniş kitlelere ulaşmaya gayret gösterdiklerini görüyoruz. Doğrudan reklam sektöründe olmaları nedeniyle akıllıca kurguladıkları reklamlarla sektörden paylarını daha da artıran pek çok ajans bulunuyor. Bunlarla rekabet edecek seviyeye gelebilmeniz için yeterli donanım, yeteri kadar reklama ihtiyacınız olacak.