promosyon-6

Ticari hayatın acımasız dünyasında ayakta kalmak isteyen her firmanın reklam ve pazarlama çalışmalarına önem vermesi gerektiği aşikar. İnsanların internet ortamının kullanılmaya başlaması ve eğitim seviyesinin artmasıyla birlikte daha da bilinçli bir hale geldiğini görüyoruz. Her markanın ürünlerini tercih etmeyen alışveriş yapmadan önce marka araştırması yapan müşteri potansiyelini iyi değerlendirmek marka prestijinin artırılmasına bağlı.

promosyon-6

İnsanlar artık daha önce hiç duymadıkları, görmedikleri markaların ürünlerini kesinlikle tercih etmiyor. Daha çok ülke çapında hizmet veren büyük markaları tercih ederek kaliteli ürünler tercih etmek istiyor. Kısıtlı imkanlarla üretim gerçekleştiren küçük markaların modern dünyada istenen kaliteyi sunamaması müşterilerin bu denli bir bilinçlenme düzeyi geliştirmesine neden oluyor. Temin edildikten sonra birkaç hafta sonra bozulan, kırılan ve kullanılamaz duruma gelen ürünler artık müşteriler tarafından sevilmiyor. Eskinin kısıtlı imkanlarında bu tarz ürünleri temin etme mecburiyeti bulunuyordu fakat; son yılların modern etkileriyle sektörlerde hizmet veren firmaların sayısı arttı ve doğal olarak da müşterilerin tercih edebileceği yüzlerce çeşit marka ortaya çıktı. Böylesine bir ortamda promosyonlar ve reklam çalışmaları düzenlemeyen firmaların ayakta kalması olanaksız durumdadır.

 

Rakip firma sayısı haf safhaya ulaşmış ticaret gittikçe zorlaşmıştır. Bu bakımdan her firmanın yıl sonu çalışmaları ile ortaya çıkardığı ürünleri dağıtarak yıl boyunca reklam çalışmalarını yürütmesi gerekiyor. Diğer pek çok reklam yönteminden daha etkili sonuçlarla karşılaştıran promosyon ürünlerinin marka prestijini kat ve kat yukarılara taşıdığı görülüyor.