6

Yaşadığımız gün itibariyle her sektörde kıran kırana yaşanan bir rekabet söz konusudur. Bu rekabet birçok firmanın öne çıkmasını sağlarken bazılarının da düşüş yaşamasını sağlamaktadır.

Hatta bu düşüş mali olarak eksilere düşmenize bile sebep olabilir. Böyle bir durum yaşamayı kimse istemez elbette. Aslında firma isminizi sürekli canlı tutmak ve faaliyetlerinizi sürdürmenin basit bir yolu bulunmaktadır.

promosyonlar düzenleyerek hem şirket içi faaliyetleriniz artacak hem de sektörde bulunan diğer firmaların yanında tüketicilere ya da müşterilere karşı firma adınız sıkça duyulacak ve tercih edilecektir.

Aslında firmanız için promosyon zamanlarınızı dahi önceden belirleyebilirsiniz. Bunu da yılsonu çalışmaları esnasında bulunduğunuz yıldan örneklerle yola çıkarak aynı şekilde bir sonraki yıl içinde çalışmalar yapabilirsiniz.

Böylelikle çok önceden tedbirlerinizi almış olacaksınız ve adımlarınızı da bu duruma oranla gerçekleştirebilirsiniz.

Promosyon yani bir nevi özendirici faaliyetleriniz, müşterilerinizin ilgisini çekecektir ve böylece durgun olan piyasada bile mükemmel bir çıkış yaparak daha sonraki zamanlar da bile tercih edilen firma ya da marka olacaksınız.

Yılsonlarında yapılan bu çalışmalar, hem personellerinizle kaliteli bir iletişim bağı kurmanızı sağlayacak hem de karşınıza çıkabilecek türlü sorunlarda farklı çözüm yolları arasından mantık çerçevesinde en uygun olanı seçebileceksiniz.

Bu durum sizin ve firmanızın yararına olacaktır. Personellerinizle kurduğunuz bağ ise, onların işlerine daha sıkı sarılmasına ve işlerini çok daha ciddiyetle sahiplenmelerine vesile olacaktır.