Paslanmaz-Kutu-Harf-Tabela

Renkli, transparan, şeffaf, buzlu, fosforlu ve daha pek çok özelliğe sahip olan pleksi kutu harf tabela plastik bir cam ile karşımızda yerini almaktadır. Standart camların yanı sıra daha dayanıklı ve ısıyı geçirme özellikleri de açısından da daha kullanışlı ürün grupları olarak bilinmektedir. Kalınlık olarak standart cam ölçüleri ile aynı kalınlığa sahip olsa da ağırlık olarak daha hafif olması taşınabilirlik açısından daha elverişli hale getirmektedir. Parlak ve göz alıcı olması diğer tabelalara oranla müşterilerin daha çok tercih ettiğini görebilirsiniz. Dikkat çekici bir tabelanız olmasını istiyorsanız eğer pleksi kutu harf tabelasını tercih etmeniz önerilir.

Her tabela da olduğu gibi pleksi kutu harf tabelalarında da gereken bakımın yapılması gerekir. Aksi durumda harflerin içerisinde gölgelerin oluştuğu ve ışığı kestiği görülür. Bu yüzden en azından her yıl gerekli bakımlarını yapılması önerilir. Bu tabelaların diğer modellere nazaran daha uzun ömürlü olduğu için de tercih edildiği görülür. Renk bakımında solma, yıpranma ya da eskimi gibi sorunlar yaratmadığı da görülür.

Işıklı ve ışıksız olarak tasarlanabilecek pleksi kutu harf tabelalar müşterilerin isteklerine göre özel olarak tasarlanmaktadır. Özellikle ışıksız bir tabela yapılacaksa eğer dekota ile arka kısmının kapatıldığı görülür. Işıklı bir tabela düşünülüyorsa harflerin iç kısımlarına LED şeritlerin döşendiği görülür. Harflerin içine döşenilen Led’in kalitesi de oldukça önemlidir. Özellikle ışık olduğu için az enerji harcaması ve su geçirmez özelliklere sahip olması istenir.