4

Günümüzde teknolojideki gelişimler her sektörü etkilemektedir. Özellikle tabela konusunda yapılan çalışmalara bakıldığında oldukça kendini geliştirdiğini görebilirsiniz. Tabelalar arasında en çok tercih edilen kutu harf tabelalar dikkatleri üzerine çeken ve oldukça şık bir görünüme sahip olduğunu görebilmek mümkündür. Krom kutu harf, pleksi kutu harf, alüminyum, pirinç ve daha pek çok çeşidi ile karşımıza çıktıkları görülür.

Uygun fiyat anlayışları ile karşımıza çıkan pleksi kutu harf tabelalar standart olarak 3mm pleksi malzemesi kullanılarak tasarlanmaktadır. Yan kısımlarının ve boyutları müşterilerin isteklerine göre ayarlanabilmesi mümkündür. Müşterilerin isteklerine bağlı olarak LED ışık sisteminin de harflerin iç kısımlarına tasarlanması ile ışıklı bir tabela gerçekleştirmek mümkündür. Montaj yapılırken dekota harflerin siparişleri de tasarım ile birlikte verilmesi gerekir. Hazırlanan tabelanın uzman bir ekip tarafından montajının yapılması önerilir. Böylece oluşacak olumsuzlukların önüne geçilmesini de sağlamış olursunuz.

Tabela denilince akla gelen ve müşterilerin en çok tercih ettikleri pleksi kutu harf tabela sektör içinde önemli bir yere sahiptir. Genel olarak bakıldığında renkli, buzlu, şeffaf, simli, fosforlu, lümen ve daha pek çok çeşit plastik cam ile karşılaşabilirsiniz. Normal camlara göre çok daha dayanıklı olduğunu söylemek mümkündür. Normal cam ağırlıklarına göre daha hafif olduğu ve ısıyı %20 saha az ilettiği bilinmektedir. Parlak ve göz alıcı görünümü ile standart tabelaların yanı sıra göze daha fazla hitap ettikleri görülür.