hm-reklam-ajansi-30-personel-alimi-yapiyor4578fb8b3ab4cacb8fcd

Personellerinizle yılsonu çalışmaları yapmalısınız. Çünkü bütün verileri ve raporları sadece kendinizin yorumlaması, atılan ya da atılacak adımlar için çok sağlıklı bir durum olmamalıdır.

Farklı ve çeşitli bakış açıları sizin için çok daha faydalı olacaktır. Bunun dışında personellerinizle yapacağınız genel toplantılar sayesinde personelinizle olan iletişiminizi güçlendirebilirsiniz.

Bu sayede personelinizin işin kalitesini yükseltme ve sahiplenme gibi hususlar üzerinde gelişme görmüş olacaksınız.

Promosyonlar yapmalısınız. Böylece hem firmanıza olan ilgi çoğalacak hem de adınızı çok daha hızlı duyurmuş olacaksınız. Verilerinizi yoruma açık ve ölçülebilir duruma getirmeniz gerekmektedir.

Hazırlayacağınız raporlar sayesindebir yıl sonraki bütün faaliyetlere ışık tutabilirsiniz. Sonuna gelinen yıl içerisinde oluşan mali raporlarınız gelecek yılda ki bütçe hesaplamalarınıza çok büyük yardımı olacaktır elbette.

Genel gelir ve genel gider rakamlarınız ortaya çıktıktan sonra maliyet amaçlarınızı gerçekleştirebilir ve karlılığınızı artırabilirsiniz.

Sağladığınız kazançları tasarrufa çevirebilirsiniz. Çeşitli yatırım noktalarını kullanarak ‘daralma’ yaşanan dönemlerde değişik alanlardan elde edilen kazançlar ile riskinizi minimum bir seviyeye indirebilirsiniz.

Sorunlu dönemleri daha rahat ve kolay bir şekilde atlatmış olacaksınız. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta daha vardır ki; daha dinamik ve daha yaratıcı bir hedef koyulduğunda yaratıcılıktan uzak ve performansı düşük personellerle çalışmanız plan, strateji ve hedefinize olumsuz etki edeceği gibi başarılı olma ihtimaliniz de aynı oranda düşecektir.

Bu nedenden ötürü mevcut olan personelleriniz belirlenen hedeflerinize uygun olması gerekir.