Smartphone with cloud of application icons

Mobil pazarlama ajansı Mobilike, Opera Software’in reklam ve teknoloji şirketi Opera Mediaworks tarafından satın alındı.

Türkiye’nin en geniş mobil reklam ağına sahip olan platformu Mobilike, Opera Mediaworks ailesine katıldı. Türkiye’deki online reklam sektörü için oldukça önemli bir gelişme olan satın almanın finansal karşılığı ise açıklanmadı.

AdAge Top 100 reklamverenlerinin yüzde 90’ına reklam ve pazarlama hizmeti veren Opera Mediaworks, halihazırda 15 ülkede faaliyet gösteriyor. Türkiye’deki mobil internet potansiyelinin göz önünde bulundurulduğunda, bu satın alma ile birlikte Opera Mediaworks’ün global anlamda güçlenmesi bekleniyor.

Mobilike, 2009 yılında Şekip Can Gökalp ve Volkan Biçer tarafından kuruldu. Türkiye’nin en geniş reklam ağlarından birine sahip olan ajans, geçtiğimiz yıl Seamless adındaki yeni mobil reklam platfomunu duyurmuş ve bu platform ile oldukça başarılı projelere de imza attı.
Mobilike’ın kurucularından Şekip Can Gökalp, geçen yıl gerçekleştirdiğimiz Dijital Ajanslar Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılmış ve “Mobilde sınır tanımayan yaratıcılar” başlığı altında mobil pazarlamanın geleceği ile ilgili bir konuşma yapmıştı.

Tüm hisseleri ile Opera Mediaworks bünyesine katılan Mobilike, iki kurucu ortak ve 60 kişilik ekibinin tamamı ile görevine devam edecek.

http://www.dijitalajanslar.com/opera-mediaworks-mobilike-satin-aldi