ofset2

Günlük yaşamda okunan pek çok unsurda gördüğümüz ofset baskı tekniği geniş bir kullanım alanına sahiptir. Okullarda eğitilen çocukların elindeki kitaplardan tutun da haber kaynakları olan gazetelere kadar tüm unsurlarda kullanılan bir baskı tekniği olduğunu görmekteyiz. Kağıt yüzeyinde baskı amacıyla kullanılan bu baskı türünün kitap, gazete, dergi, broşür, fatura gibi alanlarda kullanıldığı görülmektedir. Sektörel anlamda kullanıldığı kadar günlük yaşamda da önemli bir yere sahiptir. Hem firmalar hem de bireylerde açısından önem arz etmekte.

 

Fotoğraf, resim ve çeşitli tasarım unsurlarının birbiri ile uyum sağlayacak bir formata kavuşturulmasının ardından ortaya tasarımın şablonu çıkmaktadır. Gerekli bilgiler, gerekli grafikler kullanılacak baskı hazır hale getirilir. Tasarımın renk ve niteliklerinin tam manasıyla çıkması ve birebir aynı görüntüde olmasının talep edilmesi halinde dijital baskıtercih edilir. Baskı tekniğinin oldukça güzel, nitelikli baskılar ortaya çıkarabilmesi her bakımdan memnun edici etkiler ortaya çıkarmasına neden oluyor. İç mekan ve dış mekan uygulamalarında rahatça kullanılabilir özellikler göstermektedir.

 

Firmaların ticari faaliyetlerini çevrelerindeki insanlara, müşteri kitlelerine anlatabilmek adına tabelalara ihtiyaç duyduklarını bilmekteyiz. Hemen her firmada gördüğümüz tabelalar üzerinde genelde firma ismi, logosu, iletişim bilgileri ve slogan yer alır. Bu aşamada bilgiyi artırıp azaltmak tabelayı yaptıran firmanın kendi tercihlerine kalmış bir durumdur. Tabela yapan firmalara belirteceğiniz taleplerinizi işleme alınacak istediğiniz niteliklerde tabelalar ortaya çıkacaktır. Bu bakımdan tabela firmasına beklentilerinizi iletmekten çekinmemelisiniz.ofset2