timthumb.php

Dünyanın en tanınmış dergilerinden “The New York Times Magazine” dijital görsel kimliğini, internete daha uyumlu ve kullanıcı dostu olmak amacıyla yeniledi.

New York Times dergisi farklı bir kimlik edinmek ve dijital ortama daha iyi uyum sağlamak için yeniden tasarlanan dijital kimliği ile okuyucuların karşısına çıktı. 119 yıllık basılı yayın geçmişi ve haftalık 1.5 milyon nüshaya ulaşan yayımıyla saygınlık kazanan New York Times, webdeki varlığını da güçlendirmek istiyor.

Derginin yeni görünümü logo, fontların uyumu ve sadeleştirilmiş sosyal medya görselleri etrafında tasarlandı. Değişiklikler daha genç bir görünüm ve web ile daha uyumlu bir dergi ortaya çıkarmak için gerçekleştirildi. Derginin yenilenen logosunda en dikkat çeken değişikliğin; eski logoda çok yakın olan ve okumayı zorlaştıran harflerin arasında daha fazla boşluk bırakılması ve daha modern bir tasarım olduğu görülüyor.

Tipografi dışındaki en büyük değişim, derginin minimal tasarım trendine uygun olarak daha temiz bir sayfa görünümüne adım atmış olması. Derginin web sayfasındaki bu sade görünümü sağlamak için sütun sayısı on ikiden, yediye düşürülmüş.

Bir yüzyıldan uzun süredir hiçbir duraklama olmadan yayın hayatına devam eden New York Times dergisi, değişime ayak uydurmak ve saygınlığını korumak için zaman yeni marka kimliğiyle yoluna devam ediyor. Dergi; sade, temiz ve minimalist bir tasarımla online okuyucuları yakalamayı hedefliyor.

http://www.dijitalajanslar.com/new-york-times-dergisi-dijital-gorsel-kimligini-yeniledi/