sosyal-medya1

Operatör firmaların, telefon üretici şirketlerin teknolojinin gelişimine kayıtsız kalmayarak her yeni günde yeni akıllı telefonlar ve ucuz internet kullanımları sunduğunu bilmekteyiz.  Önümüzdeki yıllarda mobil cihazlardan internete giren kullanıcı sayısının bilgisayarlardan giren kullanıcı sayısını rahat bir şekilde geçebileceği ifade ediliyor. Bu tür bir durumun ortaya çıkması ve insanların internete giriş şeklinin değişmesi akıllı telefonların hayatımıza girmesi ve internet kullanım bedellerinin insanların kullanabileceği bedellere çekilmesi yer alıyor. Bu bakımdan geniş bir kitle kullanım gösteriyor.

sosyal-medya1

Pek çok web sitesi sahibinin bu konuda gelişmeye ayak uydurduğu görülüyor. Öte yandan bir web sitem var mobil siteye ne gerek var? diyenlerde olabiliyor. Şöyle izah edelim. Bilgisayarların web sitelerini en azından 1000 piksel çözünürlükte açarken cep telefonlarının 320 pikselden ötesini tam ekran olarak görüntüleyemediği görülüyor. Mobil uyumu olan bir internet sitesine giren internet kullanıcıları da siteyi dolaşmak için büyütüp küçültme durumunda kalacağından canı sıkılıp web sitesinden çıkmakta. Bu şekilde binlerce ziyaretçi kaybına uğrayan web siteleri de arama motorlarında düşüşe geçebiliyor.

 

Online ortam üzerinden erişilebilecek platform türleri oldukça fazladır. Forum siteleri, blog siteleri, sosyal medya platformları ve çok daha fazlası. Akla gelebilecek hemen her türlü ihtiyaca yanıt verebilir hale gelen sanal dünya global anlamda geniş bir kitle tarafından kullanılıyor. Devlet kurumları, özel şirketler, firmalar, işletmeler, bireyler kısacası hemen herkes online ortam üzerinden çeşitli işlerini rahatlıkla hallediyor.