mobilsite

İnternet dünyasının kablolardan kurtulmuş halidir aslında. Mobil durumda taşınabilir elektronik cihazlar sayesinde veri sağlayan tüm cihazlar, internete bağlı olan her unsur, devamlı veri alış verişini mobil internet aracılığıyla yapmaktadır ve gittikçe artış gösteren grafikle yapmaya devam etmeleri gerekmektedir.

Mobil sitelere mobil cihazlardan ulaşılabilmektedir. Örnek verecek olursak; tablet bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlarla internet dünyasına bağlanılabilir.

sosyal medya platformlarının tamamına artık mobil cihazlardan ulaşabiliyoruz. Bundan birkaç yıl önce bu imkan mümkün değildi tabi ki. Ancak gelişen teknoloji o kadar hızlı gelişme gösterdi ki,

2-3 yıl içerisinde inanılmaz bir artış oldu ve tamamen bir teknoloji çağında bulduk kendimizi. Özellikle bu mobil siteler çok gözde olmaktadır.

İnsanlar artık bilgisayar başında oturmaktansa istedikleri an istedikleri yerde tüm platformlara bağlanabiliyorlar. Kolayca paylaşımlarda bulunup dünyanın diğer ucundaki kişi ya da kurumlarla iletişime geçebiliyorlar.

Sosyal medya platformlarına cepten giriş yapmak mobil internet olmamaktadır. Bütün servis, içerik ve uygulamaların mobil cihazlar tarafından özelleşmesini sağlamak, hangi cihaz olursa olsun o cihazdan istek gelirse uyum sağlaması gerekmektedir.

Özellikle yeni bulut bilişim dünyasıyla beraber bütün servis ve içerik akışları, iş programlarının istenilen yer ve zamanda aynı kullanıcı tecrübesini yaşatacak biçimde çoklu ekran üzerinden ulaşılabilir halde olması gerekmektedir.

Kısacası hangi alan ve hangi platformda olursa olsun mobilize edilmiş web siteler artık zorunlu hale gelmiştir ve normal internete oranla daha sık kullanılmaktadır.