microsoft-windows10-belfiore

Microsoft, düzenlediği etkinlikle birlikte yeni Windows işletim sistemini resmi olarak tanıttı. Belki hepimizin adının Windows 9 olmasını beklediğimiz ve pek çok yeni özellik umduğumuz yeni Windows’ın adı, Windows 10 oldu. Windows TH, Windows X ve Windows One gibi isimlendirmeler de beklenenler arasındaydı ancak Microsoft, yeni işletim sistemini Windows 10 olarak adlandırdı.

Microsoft, Windows 10’u “bugüne kadarki en kapsamlı Microsoft platformu” olarak lanse etti. Windows 10 ile gelen en önemli yeniliklerden bir tanesi, Başlat menüsünün geri dönmesinin artık kesinleşmesi. Pek çok Windows kullanıcısı, Windows 8 ile yok olan başlat çubuğuyla ilgili Microsoft’u eleştiri yağmuruna tutmuştu. Windows 10 ise Başlat menüsünü hem kullanıcı isteklerini gözeterek, hem de oldukça sağlam geliştirmelerle kullanıcıların beğenisine sunacak.

Windows 10, Microsoft yetkililerine göre mobil ve bulut öncelikli olarak tasarlanmış. Yeni jenerasyon Windows’da bazı tasarımsal değişiklikler de göze çarpıyor ve Microsoft uygulamalarını daha da öne çıkartıyor.