The-2012-Olympics-Its-a-Social-Game

Tasarım bir çok alt başlığı olan bir konudur. Kıyafet tasarımından bir firmanın logosuna kadar olan her konu tasarım öğesi içerir. Tasarım alanının grafik tasarım boyutu oldukça önemlidir. Özellikle kurumsal kimlik tasarımı sürecinde grafik tasarım oldukça önem taşır. Bunun sebebi o kurumun tasarlanan logoyu isminin yanında her zaman taşıyacak olmasıdır. Hatta kimi zaman ismin geçmeyeceği yerlerde sadece logo geçecektir. Bu sebeple tasarlanacak olan logo oldukça önem taşır. Firmanın simgesi haline gelecek olan logo tasarımı , firma detaylı olarak incelenerek yapılmalıdır.

Firmanın kişiliğini ve çizgisini yansıtacak ve firmanın konseptine uygun bir logo olmalıdır. Doğa konsepti üzerine reklam yürüten bir firmaya pembe bir kalp logosu yapmak doğru olmaz. Bu sebeple grafik tasarımcı logo tasarımı yapacağı firmayı tasarıma başlamadan önce araştırmalı ve mümkünse firma sahibi ile istekleri doğrultusunda iletişime geçmelidir. Bu sayede ortaya daha başarılı ve uzun ömürlü çalışmalar çıkabilir.
Logonun uzun ömürlü olması firmanın tutarlılığı için önem taşır.

Sürekli logo değiştiren bir firmayı kullanıcı tanımakta zorluk çekebilir. bu sebeple firmalar uzun süre kullana bilecekleri ve demode olmaycak logolar tercih etmelidirlr. Aynı zamanda bu logoların firmayı doğru ifade ettiğine emin olmaları gerekir. bazı ünlü firmaların 10. yılları sebebiyle değişiklik yapmak için yeni logo tasarımına yöneldiğini görürüz. köklü firmalarda bu ilgi çekici olabilir fakat yeni firmalar bu hatayı yapmamalıdır.