444

Reklam tabelalarının en etkili ismi olan kutu harf tabela her sektör tarafından kullanılmaktadır. Özellikle insanların ilgisini üzerine çekmeyi seven firma sahiplerinin tercih ettikleri bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Adından anlaşılacağı gibi harflerden oluşan bir sisteme sahiptir. Firmaların logoları ve adları özel bir tasarımla hazırlanır. Bu durumda müşterilerin logolarını ve yazı stillerini tercih etmeleri gerekmektedir. Tasarıma onay verilmesi durumunda tabela hazırlama işlemine geçilmektedir.

En çok tercih edilen kutu harf tabelalarından biri de paslanmaz olanıdır. Özellikle dış mekan uygulamalarında tercih edilen bu tabela türü kötü hava şartlarına karşı kendini korumayı başarmıştır. Harflerin özel bir lazer sistemi ile kesimi yapıldıktan sonra boyanacak olan rengin de seçilmesi gerekir. Renk seçiminde genel olarak canlı tonların kullanıldığı görülür. Genellikle kaliteli boya kullanılması tercih edilir. Aksi durumunda zaman içinde akma ya da yıpranma gibi olumsuz durumlarla karşılaşmak mümkündür.

Işıklı ve ışıksız olarak tasarlanan bu tabela türü tamamen müşterinin isteklerine göre özel olarak tasarlanmaktadır. Şık ve zarif bir görünüşe sahip olan harf kutu tabelalar alış veriş merkezleri için oldukça ideal bir seçim olmaktadır. Kutu harf tabela çeşitlerine bakıldığında bizleri paslanmaz krom, Dekota, Pirinç, Köpük, Alüminyum, Plexiglas gibi pek çok model ile karşılaşmak mümkündür. Teknolojiden yararlanarak tüm tabela çeşitlerini firmaların internet sitelerinden de incelemek mümkündür. Böylece daha kolay karar vermeniz