kutu-harf-tabela-1

Tabela sektörünün kendini geliştirmesi ile birlikte farklı tasarımlarda pek çok tabelanın karşımıza çıktığını görebiliyoruz. Özellikle kutu harf tabelaları özellikleri bakımından en çok çeşide ayrılan tabelalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Paslanmaz krom kutu harfler en çok talep edilen tabelalar arasında yerini almayı başarmıştır. Yüksek kalitede paslanmaz çelik kullanılarak üretilen bu tabela çeşidi özellikle kötü hava koşullarına karşı oldukça korumalı bir tabela türüdür. Düz krom tabelalarda ön yüzler 1mm kalınlığında yan bantlar 0,70 mm kalınlığında iken, fileli kromlarda ön yüzler 1,2 mm yan bantlar ise 0,80mm ölücülerine sahip olarak tasarlandığı bilinmektedir.

Alüminyum kutu harf tabelalara bakıldığımda harflerin statik bir boya ile istenilen renklerde tasarlanabildiği görülmüştür. Bunun yanı sıra standart malzeme kullanıldığı ve harf kalınlığının 2mm olarak hesaplandığı da bilinir. Pirinç kutu harf tabelalarına bakıldığında ise ön yüzeylerinin standart 1mm yan bantların ise 0,70 mm olarak hesaplandığı bilinir. Bant yüksekliğinin müşterinin isteklerine göre ayarlanması da mümkündür. Tabela tasarımı ve kesimi tamamlandıktan sonra müşteriye polisajlı ve vernikli olarak teslim edilmektedir.

Alışveriş merkezlerinde sıkça görmeye alıştığımız kutu harf tabela göz alıcı özellikleri ile bizleri kendine hayran bırakmayı başarmaktadır. İstenilen boyutlarda yapılan bu tabelalar kalabalıklar içinde bile kolayca dikkatleri üzerine çekebiliyor. Müşterilerin isteklerine göre ışıklı ya da ışıksız olarak yapılan bu tabelalar cazip fiyat avantajları ile karşımıza çıkmaktadır. Bu konu da gerekli araştırmaları yaparak ne istediğinize tam olarak karar verebilirsiniz.