kutu-harf-tabela

İşletme isimlerini en iyi tanıtan ve dikkatleri üzerine toplayan tabela çeşitleri arasında kutu harf tabelayı sıralamak mümkündür. Açık ve kapalı ortamlarda görmeye alıştığımız bu tabela türü genel olarak bakıldığın büyük boylarda yapıldığı görülür. Özellikle canlı renkler kullanılması kalabalıkların içinde bile fark edilmesini sağlamaktadır. Alış veriş merkezlerinin vazgeçilmezlerinden biri olan bu tabela çeşidi müşterileri kendine çekmektedir. Kibar bir duruşa ve şık bir görünüme sahip olması da insanların tercih nedenlerinden biridir.

Tabela yaptıracak olan şirketlerin isimlerini ve logosunu en iyi ifade eden kutu harf tabela müşterilerin istekleri göz önüne alınarak özenli bir tasarımla hayata geçirilir. Tabela için gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra tabelanızı yaptıracağınız firma ile görüşmeleriniz başlar. Öncelikli olarak nasıl bir tabela istediğinize karar vermeniz gerekir. Harflerin boyutu, rengi, yazı karakteri, kullanılacak malzeme ve daha pek çok ayrıntıya dikkat etmekte fayda vardır. Tasarım gerçekleştirildikten ve onay alındıktan sonra malzeme seçimi ile tabela yapım işlemine geçilmektedir.

Kullanılacak malzemelerin kaliteli olması tabelanın kullanım ömrünü de etkilemektedir. Özellikle kullanılacak olan malzeme ayarlandıktan sonra lazer yardımı ile belirlenen ölçülerde harflerin kesilme işlemi gerçekleştirilir. Kesim işlemi lazer dışında Router ile de sağlanmaktadır. Harfler için kullanılan malzeme dikkate alınarak boya seçimi sağlanır. Boya seçiminde kutu harf tabelanın kullanılacağı alanda çok önemlidir. Özellikle dış mekânlarda bir kullanım sağlanacaksa kötü hava koşulları göz önüne alınmalıdır.