ofset

Reklam yapmak ya da dikkat çekme amacıyla küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin kullandıkları özel platformlara tabela denmektedir. Kullanım alanlarına göre değişkenlik gösteren tabelalar müşterilerin isteklerine göre değişkenlik göstermektedir. Tabelalar arasında şık ve gösterişli olan kutu harf tabela tamamen el işçiliği ile karşımıza çıkmaktadır. Tabelalar arasında en çok tercih edilen bu tabela çeşidi müşterilin isteklerine göre düzenlenmektedir. Genel olarak bakıldığında pleksi ve alüminyumdan yapıldığı görülür.

En çok önerilen kutu harf tabelaları krom olanlarıdır. Krom hem dayanıklı hem de temizlenmesi oldukça kolay bir malzemedir. Krom kutu harf tabelaların yapımı oldukça zor ve emek istemektedir. Tasarımları yapılarak müşterilerin onayından geçtikten sonra lazer ile kesilen krom harflerin belirlenen yazı tipine göre uygun şekilde imal edildiği görülür. Uzman kişiler tarafından yapılan montaj işlemi ile sağlam bir şekilde yapılarak güzel bir görünüm sağlamak mümkündür. Paslanmaz krom kutu harf tabelaları en çok tercih edilen çeşitler arasındadır.

Uzun kullanımlı bir kutu harf tabela yaptırmak isteyenlerin genel olarak paslanmaz kromları tercih ettikleri görülür kromun ön yüzünün ince bir şekilde kesilip araya pleksi konması ile birlikte ışıklı file harf seçenekleri de mevcuttur. LED ışık kullanılarak kutu harf tabelalarına ayrı bir görüntü eklemekte mümkündür. İç ve dış mekanlarda sıklıkla kullanılan tabelalar oldukça hoş bir görüntüye sahiptir. Kalabalık ortamlarda bile oldukça dikkat çekici bir platformdur.