influencer_2

Her firma kendine özgü bir kişiliğe sahiptir. Özellikle köklü firmalarda bu oturmuş kişiliği daha yakından görmek mümkün olur. Bu kişiliğin halka yansıtılan yüzüne kurumsal kimlik ismi verilir. Kurumsa kimlik firmanın müşteri çekebilmesi ve bu müşterilerin firmanın hedef kitlesi çerçevesinde ki müşteriler olmasını sağlar. Yani firmanın reklam yüzü de diyebiliriz. Kurumsal kimliğin oluşumu sırasında grafik tasarım süreci firmanın kişiliğinin doğru yansıtılabilmesi için oldukça önemlidir. Son yıllarda teknolojinin de gelişmesi ile hayatımıza bir çok yeni ürün girmiştir.

Bilgisayar ve ardından gelen interneti henüz zor sindirmişken. Son model akıllı telefonlarımız ile tanıştık. Bunun da ardından tabletler, mp3 ler ve daha bir çoğu geldi. teknolojinin günlük hayatımızı oldukça kolaylaştırdığı bir gerçek. özellikle bayanların evde ki günlük temizlik işleri teknolojinin gelişmesi sayesin de daha kolay hale geldi. En basit örnek ile çamaşır yıkamak eskiden bayanların en çok zamanlarını alan ev işi iken, günümüz de çamaşır makineleri sayesinde en kolay iş. Son yıllarda bayanlar ütü konusun da şikayet etmeye başladı.

Fakat bilim adamlarının ve mühendislerin bu konudada yeni bir teknoloji ile karşımıza çıkması çok uzun sürmez. Ütü makinelerini çok yakında görebiliriz. Bundan 100 yıl önce bayanların bir çamaşır makinesini hayal dahi edemediklerini düşünüyorum. Bu yüzden bir ütü makinesi de neden olmasın ki? Umarız teknoloji bu hızıyla hayatımızı kolaylaştırmaya devam eder.