grafik-tasarim

Firmaların kurumsallaşması ve marka oluşumu sırasında kurumsal kimlik tasarımı süreci oldukça önemlidir. Bu süreç markanın müşterilere gösterecekleri yüzlerinin oluşturulması ve hedef müşteri kitlesinin belirlenmesi ile başlar. Bu süreçte firmanın her türlü özelliği detaylı olarak incelenmelidir. Firmaların müşteri çekebilmeleri için iki gerekli unsur vardır. Bunlardan ilki ve en önemlisi tabi ki ürünlerinin kalitesi ve bu kalitenin tutarlı olmasıdır. İkincisi ise iyi bir grafik tasarım ve reklam kampanyası yürütmektir.

Reklamlar Kullanıcıların ve tabi ki potansiyel müşterilerin ürün ile tanışmasını sağlar. Bundan 20 yıl önce Apple diye bir markanın varlığından haberimiz dahi yoktu fakat günümüz de insanlar bu markanın ürünlerine sahip olmak için günlerce App Store mağazalarının önüne kamp kuruyorlar. Bir markanın ürünlerinin tutarlı ve aynı kalite çizgisin de devam etmesi ve kurumsal kimliğine bağlı kalması o ürünün kullanıcılarını markaya bağlar. Bu sayede marka kalıcı müşteri kitlesini oluşturmuş olur. Bu da markanın değer kaybetmeden yükselmesini sağlar.

En iyi reklam kullanıcılar tarafından yapılan reklamdır. Arkadaş ortamın da dahi memnun olduğunuz bir ürünün reklamını farkında olmadan yapmanız mümkündür. Reklam oldukça geniş bir alandır. Televizyondan radyolara ve afişlere kadar ürünleri bir çok farklı alanda görür ve tanırız. Bir süre sonra o ürünü benimse ve ürüne aşina oluruz. Insan tanıdık olduğu şeyleri daha fazla sever ve daha fazla ister. Alışkanlıklarımız da bu doğrultu da gelişir.