527e026f992df107b05ac6f7

Reklam ve tanıtım amaçlı olarak her firma tarafından özel olarak tasarlanan ışıksız tabelalar, küçük ve orta ölçekli iş yerlerinin en çok tercih ettiği tabela modelleri olarak karşımıza çıkar. Tabela seçiminde boyut, yazı karakteri ve daha sayılabilecek pek çok ayrıntı bulunmaktadır. Tabelanın nasıl tasarlanması gerektiğine müşteri karar verir. İstediği tabela özelliklerini anlatır ve konusunda uzman olan insan da istenilen özellikleri göz önüne alarak en uygun tasarımı yaparlar. Müşteriler ışıksız tabela seçeneklerine internetten bakara da karar verebilirler.

İnsanlar ışıksız tabela yaptıracakları zaman dikkat etmeleri gereken belli başlı noktalar bulunur. Bunların başında öncelikli olarak montaj gelmektedir. Tabelanın asılacağı alana uman kişilerin tabelayı montajlaması kullanım ömrünü uzatmaktadır. Elverişsiz koşullarda tabelaların montajının yapılması durumunda çeşitli kazaların meydana geldiği görülmektedir. Işıksız tabelaların karanlık ortamlarda pek seçilememesinden dolayı dışarıdan bağlanan bir aydınlatma ürünü ile bu sorunu kolayca ortadan kaldırmanız mümkündür. Böylece hem tabelanızı istediğiniz görüntüye kavuşturmuş hem de maliyeti düşürmüş olacaksınız.

Alınan her üründe olduğu gibi ışıksız tabelalarında belli zaman aralıklarında bakıma ve temizlenmeye ihtiyacı vardır. Zaman içinde temizleme işleminin sağlanması ile tabelanızın daha şık bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra ışıksız tabelaların yazıları belli bir zaman aralığından sonra silinmeye başlar. Bu durumu ortadan kaldırmak için yazıların üzerinden geçilmesi gerekir. Bu işlemi yazılar silinmeden önce yaptırmakta fayda vardır.