microsoft_4

Çoğunlukla işlek caddelerde, organize sanayilerde ve küçük sanayilerde dükkân cephelerine yapılan tabelalardır. Bu tabelalar isteğe göre, iskeleti demir, profil, profil üzerine kompozit giydirme veya demir iskelet üzerine branda germe gibi ışıksız tabelalardır. Müşteri talebine göre değişen yazılar ister düz folyo kesim, ister kabartma harf veya pleksi glas kutu harf gibi harfler ile yapılmaktadır. Bu tabelalar en çok tercih edilen tabelalar arasında yer almakta olup, sebebi ise maliyetinin oldukça düşük olmasıdır.  Bu tabelaların sökmesi ve takması oldukça basit olduğundan dükkânların taşınması da bir hayli kolay olmaktadır.

Bu tabelalar duruma göre paslanmaz kutu harfler ile yapılabilmektedir. Öyle ki, ileride talep edildiği halde ışıklı tabela haline getirilebilir. Eğer firma unvan ismi değiştirecekse eski harfler sökülerek yerine yeni firma ismi yazılabilir. Çoğu zaman yol kenarlarında gördüğümüz büyük totem tarzı tabelalarda sürekli bu sistem uygulanmaktadır. Alüminyum veya saç zemin üzerine kolaylıkla folyo kesim yazılar ile istenilen yönlendirme veya isimler kolayca yapılır. Ayrıca, ışıksız tabelalarda elektrik tesisatı olmadığı için daha güvenlidir. Bu yüzden firmaların tercihi arasında yer almaktadır.

Yüksek binaların yol cephelerine insanların her açıdan görebileceği şekilde dizayn edilir ve ölçülendirilir. Bu işlem için de oldukça dikkatli bir şekilde montajı yapılmaktadır. Hem yapımı kolay, hem de görselliği oldukça fazla olan ışıksız tabela ile siz de firmanızın reklamını kolaylıkla yapabilirsiniz.