Paslanmaz-Kutu-Harf-Tabela

Yollarda dükkanların üzerlerinde yer alan yazıları okuma alışkanlığı pek çok kişide vardır. Sanat akımlarının reklam çağrışımları üzerine uzmanlaşmış ünlü sanatçıların bu konuya değindiği olmuştur. Bildiğiniz bir dükkanı hatırlamanız için sizi doğru adreste bekleyen ışıksız tabela, aradığınızı bulmuş olma hissini yaşatır. Mağazanın ne sunduğunu, hangi merkezin binasında yer aldığını, çerçeveli fotoğraf yada logoyu ve bir sloganı, telefon numaralarını içerebilir bu anlamda kullanılan malzemeler.

Vinil, bir kasa üzerine gergin yerleştirilip ışıksız olarak kullanılabilir. Sadece bulunduğu bina için değil, farklı bir markanın tanıtımı amaçlı da olabilir. Ahşap üzerine oyma yada yapıştırma yapılması ışıksız tabela elde etmek için kullanılan yöntemlerdendir. Dekota da uygun fiyatlandırmasıyla, çeşitli boyutlarda aynı mantıkla imal edilir. Pleksi de dahil olmak üzere bütün bunların ortak özelliği, paslanmaz ve suya dayanıklı olması, yazıların okunaklı yapısını koruması olarak düşünülür. Tercihlerinizi iletirken, renk ve tasarımları göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Sabit panoların ticari amaçlarla kullanımı, kolay anımsanmasına ve seçilmesine hizmet ederken kentleşmenin önemli bir konusu halini alıyor. Binalardaki dış uyumu ışıksız tabela dolu sokakların çarşı olarak isimlendirilmesinden de tanıyabilirsiniz. Mahallelerde bir bütünlük sergilerken, küçük dükkanların yoğunluğundan, her türlü imkana belirli bir alan içerisinde ulaşabilmeyi tanımlar. Her malzemenin , her reklamın kendi bünyesinde önemli olduğunu ve hiçbir zaman yadırganmamasının avantajlarının ticarete yansımasını sistemin kalite kavramlarıyla  özdeşleştirir.