Facebookun geçtiğimiz yıllarda satın aldığı Instagram, yavaş yavaş reklam yayınlarını yoğunlaştırıyor. Son olarak Instagramda, bugün itibariyle video reklamların dönemi de başladı.

15 saniye uzunluğundaki video reklamlar, ilk etapta kullanıcıların resimleri görüntüledikleri ana sayfada belirli sayıda resimlerin arasına sponsorolarak eklenecek.

Instagramdaki video reklamları, ilk olarak Disney ve Cartoon Network gibi bilinen şirketlerin yanı sıra LancomeActivision ve Banana Republic gibi büyük şirketler deneme amaçlı yayınlayacak. İlerleyen dönemde ise reklamalımları tüm kullanıcılar için aktif olacak.

Instagramın kullanıcılanın kullanım şeklini bozmayacak ve aynı zamanda kullanıcının reklamları izlemesini sağlayacak özel bir strateji üzerinde, uzun zamandır çalıştığı bilinmesine rağmen, tam olarak video reklamlarınnerelerde görüneceği şimdilik kesin olarak bilinmiyor.

Az sayıda reklam ile kullanıcı kaybını önlemek isteyen Instagramın reklam alma konusunda da belli kotalara sahip olacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca Instagramda yayınlanacak reklamlarda katı kuralların da uygulanmasının yanı sıra doğru hedef kitleler için yayınlanacak reklamlar ile kullanıcılara güvenli ve görmek isteyecekleri reklamlar gösterileceği de belirtiliyor.

Tabi mobil tarafta video reklam yayınlamak kota durumlarını nasıl etkileyecek merakla bekliyoruz.