instagram-mobil-tarayicidan-fotograf-paylasimi

Instagram, daha fazla kullanıcıya erişebilmek adına, Facebook’un Lite (Facebook Lite, Messenger Lite) taktiğiyle benzer bir yol izleyerek, mobil tarayıcıdan fotoğraf paylaşımına izin vermeye başladı. Telefonunuzun tarayıcısından Instagram.com’a giriş yaparsanız, ekranın altında görünen menüden dilerseniz gezintiye çıkabilir dilerseniz de fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz. Tabi bu özellik oldukça kısıtlı. Telefonumdan denediğim zaman sadece fotoğraf yükleyebildiğimi ve yatay dikey boyutlandırma dışında herhangi bir özelleştirme de yapamadığımı gördüm. Yani sadece fotoğrafı yüklüyorsunuz ve açıklama yazdıktan sonra paylaşıyorsunuz.

Instagram bu özelliği engellemiştir diye düşünüyordum fakat bilgisayarınızdan sanki mobil cihazdan bağlı gibi Instagram’a giriş yaparsanız siz de fotoğraf paylaşabilirsiniz. Bunun için benim yaptığım şey şu oldu.

  • Chrome tarayıcısından Instagram.com ‘a giriş yaptım.
  • Cmd + shift + c  (veya siz sağ tıklayıp “Inspect” tıklayabilirsiniz) kısa yolunu tuşlayarak kodları görüntüledim
  • Açılan alanda, mobil cihazda görüntüleme seçeneğini seçtim

Artık sanki bir mobil cihazdan Instagram.com’a bakıyordum ve telefonda görünen fotoğraf paylaşma (ve gezinme) butonları orada da görünüyordu. Normalde bilgisayarda yapamadığım, fotoğraf paylaşma işlemini burada tamamladım. Biraz uğraştırıcı gibi gelse de aslında çok rahat bir şekilde paylaştım fotoğrafı. Filtre, etiketleme veya konum ekleme gibi özellikler yok ama eğer amacınız sadece fotoğraf paylaşmaksa bunu artık bilgisayarınızdan rahatlıkla yapabilirsiniz.

http://webrazzi.com/2017/05/09/instagrama-artik-bilgisayarinizdan-fotograf-yukleyebilirsiniz