grafik-tasarim-1-96

Kişilerin açtıkları iş yerlerinin reklama veya daha üst düzey şirketlerin tanıtıma ihtiyaçları olduğu yerlerde broşür veya katalog gibi tanıtımlara ihtiyaç duyulur. Bunun en iyi yolun profesyonel bir grafiktasarımcıları ile çalışmaktan geçer şirketinizin üst düzeyde bir grafik tasarımcı ile çalışıldığınız düşünürseniz aklınızın alamayacağı çapta ilginç tasarımlar sizi bulabilir.Aynı zamanda sizi mutlu edecek sonuçlar ortaya koyabilirler.

Firmanızın tanıtımı ve reklamı için yaptıracağınız broşürlerin nasıl hazırlandığını düşündünüz mü grafikerler tarafından kolay ve basit bir şekilde el broşürleri veya normal broşürler hazırlanırken broşür hazırlamaevreleri vardır.

Broşürün baskı boyutuna göre bir tasarım ortaya koyulur ve bu yoldan başlanarak broşür istenilen boyutta görüntüde ortaya çıkar.

Broşürler kataloglara göre kolay hazırlanan tasarımlardır bir kataloğa harcanan zaman ile broşüre harcanan zaman aynı değildir çünkü bir katalog için birçok farklı görsellik gerekmektedir.

Fotoğraflar grafikçi tasarımları yazıları hepsi bir katalog tasarım için gerekli evrelerdir.

Katalog tasarımının maliyetli olması yani sıra kataloglar günümüzde kurumsallaşmış büyük firmaların özellikle vazgeçilmezi olmuş olup aynı zamanda küçük firmalarda da yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlamaktadır.

Her işin kendi adına zorlukları olduğu kaçınılmazdır fakat eğer grafik tasarımcısı iseniz sizin hayal gücünüzün göz zevkinizin ön planda olduğu unutulmamalıdır iyi anlayıp net bir kavrama ile kişilere doğru yanıt vermek grafikçilerin net ve tek hedefleridir.