grafik_tasarim

Kataloglar, broşürler hayatımızın birçok yerinde karşımıza çıkmaktadır peki çağımıza daha uygun kataloglar bizim için hem alternatif aynı zamanda da kolaylık olur günümüzde buna uygun çalışmaların başlamasıyla artık herkesin daha çok tercih ettiği grafik tasarımlı e-kataloglar ve e-broşürler günümüzde çok fazla olmakla birlikte aynı zamanda da kullanışlı ürünlerdir. Bunlarda aynen baskıya verilecek ürünler gibi hazırlanır fakat sanal ortamda daha rahat kullanılabilecek ara yüzlerle daha kullanışlı kataloglar haline getirilir.

Yaşamımızın nerdeyse çoğu zamanı internet ortamında geçerken böylesine kolay ve güzel yeniliklerin biz imkân olarak sunulması önemlidir. katalog tasarım kendi başına büyük bir iş olarak görülse de artık çoğu firma kendi misyonu ve vizyonuna göre hazırlanmış katalogları önümüze nesne olarak koyarken şimdi ise artık sanal olarak bize ulaştırmakta olup buda hem bizim için kolaylık haline gelmekte aynı zamanda daha ucuz maliyetlere gelmektedir.

Broşürlerde aslında basit uygulamalar olsa da yine de bize uygun hale getirilmesi elimize ulaşmasını kolaylaştırmıştır. broşür hazırlama da böylece basitlik ve kolaylık kazanmış olup aynı zamanda en çok ilgi görenler arasına girmektedir. Her ikisinde de ayrı ayrı birçok olanak sağlansa da her şeyin yine grafikte bittiğini göz ardı edemeyeceğimiz gibi aynı zamanda da her projenin ilk ve son evreleri de grafikte bitmekte olması göz ardı edilmeyecek kadar büyük alana sahip olduğunun göstergesi olmuştur.