6

Grafiğin, tasarımın bir araya gelip oluşturduğu şaheserler günlük hayatımızın her yerinde bizimledir aslında. Hem hoş bir görünüm aynı zamanda da iyi bir tasarım beklerim kataloglarda broşürlerde ne çok boş nede çok dolu olsun isteriz. Peki, bunları düşünürken nasıl yapıldığını ne kadar düşünürüz.
İyi bir sonuç iyi bir ustanın elinden çıkan projededir. grafik tasarım projenin hayata geçirilişi gibidir. İnsanlar hem daha iyi sonuçlar için aynı zamanda daha iyi görüntüler için ilk olarak grafiğine bakmaları gerekir broşür olsun veya da katalog olsun en önemli incelikleridir.
Broşürlerde biraz daha kolaya kaçılırken yine de broşür hazırlama üzerine birçok seçenek ortaya koyulur.
Broşürlerde genelde incelik ön plan çalışması yıldız ürün için olur veya da normal hiçbir yıldız ürün olmadan çalışılır. Aynı zamanda katalog tasarımında broşüre verilen özenin kat kat fazlası verilirken ürünlerin kalitesi açıklamaları ön planda yer alır. Grafiğin tam anlamıyla imzasını attığı yer denilebilir.
Tasarım olarak görsellik olarak aynı zamanda ürünlerin resimlerden anlayabilecek kadar net olmasına yardımcı ürünlerdir.
Broşürler kadar az emek harcanmayan üzerinde haftalarca çalışılan bu ürünler size gerçek anlamda imkân sağlayacak olup sizin için en iyi seçim olacaktır.
Grafik tasarımın hayatınızdaki yerini bazı işlemleri yaptırdığınızda daha iyi anlayacak olup aynı zamanda da size güven veren bir şirket katalogu sizi müşterilerinize karşı dik tutmayı hedefleyecektir.