flappy-bird-l_300x300

Kısa sürede fenomen haline gelen ve ani bir vedayla ortadan kaybolan Flappy Bird, App Store’a geri geliyor. Oyunun yapımcısı Dong Nguyen, Twitter’da kendisine yöneltilen “Oyun App Store’a geri gelecek mi?” sorusuna net bir “evet”le cevap verdi. Önce Gawker’ın dikkatini çeken diyalogun yer aldığı haberde Nguyen’in yeni bir oyun üzerinde çalıştığı bilgisi de yer alıyor.

Nguyen, Flappy Bird’ün ne zaman geri döneceğine dair bir yorum yapmıyor, ve sadece “çok yakında değil” demekle yetiniyor.

Buradan, oyunda bir takım geliştirmelerle geleceği sonucunu çıkarabiliriz. Geçtiğimiz haftalarda Rolling Stone dergisine konuşan Nguyen, Flappy Bird’ün dönebileceğine dair ilk umudu o röportajında vermişti. Ancak, Flappy Bird’ün döneceği bu son haberle kesinleşmiş oldu.

Habere göre, Nguyan, Kitty Jetpack adında dikey bir uçuş oyunu üzerinde çalışıyor. Oyunun detayıyla ilgili bir detay ya da yorum yok.

Fallpy Bird, geri dönüşünde eskisi kadar yüksek uçabilecek mi, gizemli oyunun popülaritesi bu süreçte nasıl etkilenecek göreceğiz.