flappy-bird-oyna-cep-telefonlarinda-flappy-bird-5638890_748_o

Mayıs ayında yayınlandı, son 1 aydır App Store ve Google Play’de listeden düşmüyor.  Indie game’ler nasıl başarılı oluyor? ve Reklam bütçesi yok ama Flappy Bird günde 50 bin dolar kazanıyor detayıyla yer verdiğimiz Flappy Bird, bugün hem App Store’da hem de Google Play’de yayından kaldırılıyor.

Seveni çok diyemeyeceğim ama severek veya nefret ederek oynayanın çok olduğu oyun ile ilgili Dong Nguyen Twitter üzerinden açıklamada bulundu; Flappy Bird bugün yayından kaldırılıyor. Konunun yasal sorunlar olmadığını belirten Flappy Bird’ün kurucusu oyunu daha fazla sürdüremeyeceğini belirtiyor.

Oyunu daha fazla sürdürme konusuna açıklık getirmese de Flappy Bird’ü satmayacağını belirten Dong Nguyen, oyun yapmaya devam edeceğini de söyleyip Twitter’da başka bildirimde bulunmadı. Dong eğer açıklamasını gerçekleştirirse Türkiye saati ile akşam 7′de oyun bir daha indirilemeyecek.

Akşam 7′ye kadar en son nereye ulaşacağım mı dersiniz ya da zaten kapanıyor kurtulduk mu dersiniz bilmem ama oyunun popülerliğe kavuşması kadar yayından kaldırılması da çok konuşulacak gibi görünüyor. Geliştiricinin verdiği 50 bin dolarlık günlük gelirden vazgeçme ihtimali ya da Flapp Bird’ü satıp en azından şu an için milyoner olmayı reddetmesi gerçekten hayret verici. Bu saate kadar oyunu iOS’te buradan Android platformu için ise buradan indirebilirsiniz.