festival2

Festival etkinliklerinin büyük bir bölümünde şarkılar, dinletiler bulunur. Bu bakımdan sanatçının geleceği türden etkinliklerde ses ve ışık düzenlemeleri mutlaka önceden kontrol edilmelidir. Konser sırasında ortaya çıkacak bir sorunun insanların canını sıkıp tadını kaçıracağı düşünüldüğünde etkinlik amacına ulaşmamış olur. Belirli bir yörenin halkını kaynaştırıp dayanıştırmak adına zaman zaman düzenlenen bu etkinlikler önem arz etmektedir.

 

Özellikle festivale önemli sanatçı ve politik isimler gelecekse protokol koltukları ve yerleri ayrılmalı güzel bir şekilde karşılanmalıdır. Festivalin imajını üst noktaya taşıyacak bu konuklar çok iyi ağırlanmalı. İyi bir sunucu seçimi yapılmalıdır. Hitabeti ve konuşması düzgün bir sunucudan bahsediyoruz. Festivalin bir plan ve programının olması mutlaka gereklidir. Konuşma, sanatçı, eğlence, kapanış gibi aşamalardan oluşan festivallerin plan dahilinde yapılması çok önemli. Öte yandan ciddi bir toplantı olarak karşımıza çıkan kongreleri inceleyelim. Çeşitli ülkelerden gelen temsilcilerin bir araya gelerek gündemdeki konuları irdeledikleri ciddi bir toplantı türüdür. Belirli konuşmacılar çıkarak gündemdeki tartışılan konu neyse ülkenin temsilcisi olarak görüş ve düşünceleri ifade eder. Firma, şirket, işletme, kurum ve kuruluşların hizmete açılacaklarını ifade eden sembolik bir hal almış olan açılış törenlerini herkes biliyordur.

 

Çeşitli etkinlikleri kapsayacağı gibi küçük ikramlarla da gerçekleştirilebilmektedir. Açılışı gerçekleşen kurum ve kuruluşların genel tercihlerine bağlı olarak bir plan program halinde yapılır. İlk olarak bir konuşma gerçekleşir ikramlar yapılır ve son olarak da kurdela kesilir.festival2