facebook6adımkapa

Özellikle hızlı gelişen ülkelerde ağ hızlarında farklılık görülebiliyor ve altyapılar da sürekli değişiyor. Bu nedenle işletmelerin insanlara erişerek, mobil cihazlarında değerli deneyimler edinmelerini sağlamaları zorlaşıyor. Sosyal ağ kullanıcıları, telefonlarında hızlı ve pürüzsüz deneyimler elde etmek istiyor. Facebookun sunduğu yeni hedefleme özelliği kullanıcıların Facebook deneyimini ihtiyaçlarına göre düzenlerken, bant genişliği ve veri ücretlerini de göz önünde bulunduruyor.

Bu yeni özellik, insanlara global seviyede ulaşmak isteyen pazarlamacıların ana ihtiyacını karşılıyor. İnsanlara çeşitli cihazlar ve çeşitli bağlantı hızlarında ulaşabilmek. Bu özellik sayesinde pazarlamacılar, özellikle veri planlarının kısıtlı, temel fonksiyonlu telefonların yaygın olduğu hızlı gelişen ülkelerde cihaz ve erişim hızına göre en iyi deneyimi oluşturabiliyor.

Gelişmekte olan ülkeler öncelikli Facebook, Temmuz ayında hızlı gelişen ülkelerdeki insanlara ihtiyaçlarına göre deneyimler oluşturmaya yönelik bağlılığını açıklamıştı. Yeni global hedefleme özelliği de Facebookun bu doğrultudaki yeni adımını temsil ediyor. Hindistandaki kaçırdığın aramaya geç özelliği, kültürel alışkanlıklara göre ürün geliştirilmesinin bir örneği.

Facebook, şimdi de insanların hangi cihazı kullandığı veya bağlantı hızı fark etmeksizin, pazarlamacıların onlara erişim deneyimini en yüksek seviyeye çıkarmak için çalışıyor. Bu, özellikle Endonezya, Tayland, Hindistan gibi en düşük özelliklere sahip cihazlar ve bant genişliğinin kullanıldığı ülkeler başta olmak üzere global çapta önem taşıyor. Bant genişliği ile hedefleme özelliği global olarak, Ad Create, Power Editor ve API üzerinden sunuluyor.