facebook-630x330

Geleneksel pazarlama karşısında dijital pazarlamanın hızlı yükselişi artık herkes tarafından kabul görmüş bir gerçek. Büyük markalarla birlikte artık küçük markaların da dijital platformlarda kimlik kazanma yarışı günden güne hızlı bir şekilde artmakta.

Facebook paylaşımları ve reklamları ile markalar kendileri için en doğru hedef kitleyeulaşarak etkileşim oranlarını, satışlarını ve marka bilinirliklerini kolayca arttırmaktalar.

Facebook’u diğer internet reklamlarından ayıran en önemli özellik; özel hedef kitleler oluşturarak marka için en doğru kitleye ulaşmaktır. Oluşturulan her reklam için sunduğu esnek değişiklik imkanıyla Facebook, dijital reklam alanında kendini diğer platformlardan ayrıştırıyor.

Türkiye’de aktif Facebook kullanıcı sayısı yaklaşık 40 milyon. Önümüzdeki dönemde bu sayının daha da artacağını düşünürsek, Facebook markalar için artık olmazsa olmaz bir platform konumunda.

Gelişen reklam modelleri ve kızışan rekabet ortamı ile Facebook’ta markaların sadece bir sayfaya sahip olması ve paylaşım yapmaları yeterli değil. Markaları birbirlerinden ayrıştıran nokta, artık tamamen verilen reklamlar üzerinden şekillenmekte.

Sizde markanızı Facebook’ta sizin için en doğru hedef kitleye göstererek satışlarınızı, etkileşim oranlarınızı ve marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

http://www.digitalhaberler.com/facebook-reklamlarinin-markalar-icin-onemi.html